Töris (utó)farsang a 7.A-ban

2024. február 16.

Összekötni a tanulást a szórakozással? Lehetséges, bebizonyította ezt a 7 A. Kreativitás, jókedv, korhű ruhák és kiegészítők, tömör történelmi bemutatkozás, esetenként „családi találkozások” tarkították az osztályban felvonuló diáksereget. Az osztályközösség által kellő komolysággal megjelenített magyar történelmi alakok sorában megtalálhattuk, a teljesség igénye nélkül, Árpád vezért, IV. Bélát, a Hunyadi családot (Hunyadi Jánost, a törökverőt, Szilágyi Erzsébetet, Mátyást, az igazságost), Báthory Erzsébetet, de a haza bölcsét, Deák Ferencet is. Vidáman, kicsit mélyítve tudásunkat búcsúztattuk az idei farsangi időszakot.

Fazakas Gábor
Iskola másként


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad