„Rózsafán termettem” – népdaléneklő versenyen remekeltek az adysok

2024. május 24.

"Zene nélkül nincs teljes ember" – vallotta Kodály Zoltán. Ma a megyei népdaléneklő versenyen 4 adys diákunk bizonyította, hogy a zene gyönyörűség és érték: Lacatos Iringó Kincső (X.), Dobrai Hanna (VIII.) és Nagy Lilla (VI.) I. díjat nyertek, míg Csepregi Abigél Fruzsina (V.) a szintén előkelő II. helyezést érte el.

Felkészítő tanáruk Buna Boglárka. 

A nemzeti kisebbségek számára szervezett versenynek a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium adott otthont. Különlegessége, hogy német, szlovák, cigány és magyar népdalok csendültek fel egy helyen egymást követően.

Gratulálunk az énekeseknek!
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad