Gyömrői hetedikesek a 7.A-soknál

2024. június 04.

Az Újpesti Babits Mihály Gimnázium áprilisi látogatása után ismét vendégeket fogadtunk. Ezúttal a gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola hetedikeseit láttuk vendégül szintén a Határtalanul program keretében. A bemutatkozás, rövid ismerkedés után az általunk készített kisfilmben adtunk ízelítőt Várad történetéből és nevezetességeiből. Ezt követően kosár- illetve focimeccset játszottunk a vendégekkel, majd közösen koszorút helyeztünk el a Holnaposok szoborcsoportnál, ahol Ady Endre Lázban című versét mondta el 3 rákóczis és 3 adys diák. A további kapcsolattartás reményében váltunk el újdonsült barátainktól, akiktől Gyömrő-Nagyvárad - Határtalanul pólót kaptunk ajándékba.
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad