Școala de vară

2024. június 29.

În săptămâna 24-28 iunie, s-a desfășurat proiectul ,,Școala de vară”, sub îndrumarea doamnei profesoare Estera Durne. Participanți au fost elevii claselor a VII-a A și B. Principalul scop a vizat nevoia de comunicare în limba română, dar și o petrecere a zilelor de vacanță într-un mod plăcut și relaxant. În cadrul acestui proiect s-au desfășurat activități precum: dezbateri pe diferite teme, concursuri literare și artistice, în echipă și individuale, ateliere de creație, vizionare de filme educative, prezentare de știri, jocuri distractive, jocuri de rol. 


 
Zöld hét


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

"...nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk." Tamási Áron  

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad