Emlékezetes svájci tanulmányi kirándulás

2017. július 04.

A 2016-2017-es tanévben zajló nemzetközi nevelési projekt utolsó akkordjaként, június 13. és 18. között hatnapos tanulmányi kiránduláson vett részt 35 adys diák 4 tanár kíséretében. A projekt fő célja a diákok pályaválasztásának elősegítése volt. Novemberben a kolozsvári egyetemeket látogattuk meg, februárban a debreceni ATOMKI kutatóintézetben jártunk, majd júniusban Svájc közvetkezett, ahol a genfi CERN részecske-kutatóintézetet, illetve a híres zürichi Google-székházat látogattuk meg. Mindkét helyen magyar kutatók (a Google-nál volt adysok is) meséltek munkájukról, annak fény- és árnyoldalairól. Természetesen maradt idő megcsodálni Svájc, Austria, Lichtenstein és Olaszország tájait és több városát is.© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad