Magyarórák a karanténban 2.

2020. április 10.

Mi, magyartanarok, azt szoktuk mondogatni, hogy az az igazan jó, eredményes magyaróra, amikor a diákok kutakodása, ötlete, alkotókedve nyomán létrejön VALAMI, ami ÉRTÉK, azaz megszületik az ALKOTÁS. Nincs ez másképpen a virtuális osztályteremben, az online kommunikáció közegében sem. Bár a szemtől-szembe kapcsolat itt sem pótolható semmi mással, ennek hiányában viszont ki lehet használni a digitális technika kínálta lehetőségeket: online irodalmi rejtvényeket lehet megoldani, ismert műveknek létre lehet hozni a chatnyelvi változatat és a modern átiratát, videófilmet, blogot es vlogot lehet készíteni, és eközben reflektálni erre a különleges helyzetre, melyben most a mindennapjainkat éljük. Vagyis olyasmiket, melyek-  a klasszikus mű és a modern technika ötvözése által-  nemcsak  a szerzők és művek jobb megértését és értelmezését, hanem az önmegértést, a kreatív gondolkodást is ösztönzik.

Egy napom a karantenban.docx

A bezartsag modern formaja.docx