IX. F - 2018 / 2019

28. Zih I.L. Barbara

2018. november 01.

10. F - iskola másképpen - ADYSOK BUDAPESTEN

10. F - iskola másképpen - ADYSOK  BUDAPESTEN Az “Iskola másként” első napjaiban a 10.F osztály Budapestre szervezett kirándulást. A két napra tervezett programokat gondosan összeválogattuk, és már hetekkel előtte lefoglaltuk a látogatási időpontokat. Első utunk az Országházba vezetett. Körbevittek minket a gyönyörű épületben, és alkalmunk volt megnézni- többek között- az őrségváltást a Szent Korona jelvényeinél. Ezután átsétáltunk a Margit hídon át a Margitszigetre, ahol rácsodálkoztunk a látványos szökőkútra. Már majdnem besötétedett, mire átmentünk Budára, így a Budai Várban már csak egy rövidebb sétára maradt időnk. Ezek után a szállásra mentünk, ahonnan másnap reggel folytattuk a városnézést. Kedden első megállónk a Csodák Palotája volt. A Csopában rendhagyó, izgalmas és szórakoztató fizikai kísérleteket végeztünk és interaktív játékokat játszottunk. Következett egy teljesen más jellegű látogatás: Andrássy út 60, vagyis a Terror Háza Múzeum. A tárlatvezető segítségével megismertük az épület megrázó történetét: a kommunista államot  védelmező hatóság székhelye volt 1956-ig. Egy utolsó séta a Hősök terén és a Városligetben zártuk a budapesti kirándulásunkat. Fáradtan, de élmenyekkel gazdagon értünk haza Nagyváradra.