IX. D - 2023 / 2024

26. VLAD CO DENIEL

2024. január 22.

Emlékezés Lédára halálának 90. évfordulóján

Emlékezés Lédára halálának 90. évfordulóján A magyar kultúra napja alkalmából Boka László, a budapesti Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének tudományos főmunkatársa tartott előadást az Ady-líceum 9-12-es diákjainak. A kutató Ady és Léda váradi megismerkedéséről, majd 9 évig tartó viharos kapcsolatáról beszélt a jelenlévő diákoknak és tanároknak.

2023. november 22.

„Föl-földobott kő, földedre hullva, /Kicsi országom, újra meg újra/ Hazajön a fiad.”

Iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapján, november 22-én. Az Ady Endre Elméleti Líceumban hagyomány, hogy ezen a napon kilencedikes diákjaink szavalóversenyen vesznek részt, melyre kedvenc Ady-versükkel készülnek.

2023. október 27.

Utolsó „Iskola másként” nap a 9.D osztályban

A pénteki napot két nagyon érdekes előadással kezdtük. Iskolánk volt diákja, Ádám Orsolya segítségével betekintést nyertünk egy séf mindennapjaiba. A második előadásban az eSat” nevű projekt került bemutatásra.

2023. október 26.

Az Iskola másképp csütörtökje 9.C és 9.D osztályokban

Az Iskola másképp csütörtökje 9.C és 9.D osztályokban A mai napot a hegyközszáldobágyi erdőben töltöttük.

2023. október 25.

Iskola másként-szerda, 9.D

Szerdán Pósa Tibor rendezvényszervező volt a vendégünk, azután ellátogattunk a FAIST gyárba, ahol végigkövettük egy termék útját a kezdeti fázistól a végtermékig.

2023. október 24.

Az Iskola másképp-hét 2. napja a 9.C és 9.D osztályokban

A 9.C és D osztály az MCC (Mathias Corvinus Collegium) székházában kezdte a napot, itt Pataki Hanna bemutatta diákjainknak a Nagyváradon is elérhető programokat, eseményeket, a központot.

2023. október 23.

A 9.D első osztálykirándulása

Megvolt a IX.D osztály első kirándulása szeptember 23-án! Kora reggel vonattal indultunk Sonkolyosra, ahol elsétáltunk a Szelek barlangjához.

2023. október 23.

Iskola másként első napja a 9.D-vel

Iskola másként első napja a 9.D-vel Ma megkezdődött a Iskola másként programsorozat iskolánkban. A 9.D osztály első napja rendkívül sokszínűen alakult.