IX. E - 2023 / 2024

26. VARGA T BRIGITTA

2024. január 22.

Emlékezés Lédára halálának 90. évfordulóján

Emlékezés Lédára halálának 90. évfordulóján A magyar kultúra napja alkalmából Boka László, a budapesti Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének tudományos főmunkatársa tartott előadást az Ady-líceum 9-12-es diákjainak. A kutató Ady és Léda váradi megismerkedéséről, majd 9 évig tartó viharos kapcsolatáról beszélt a jelenlévő diákoknak és tanároknak.

2023. december 06.

Mikulás-versek születtek ma a 9.E-ben

Mikulás-versek születtek ma a 9.E-ben Megadott kulcsszavak alapján kellett verset írniuk ma a kilencedikeseknek. A szavak, természetesen, az ünnephez, annak jellegzetes tárgyaihoz kapcsolódtak.

2023. november 22.

„Föl-földobott kő, földedre hullva, /Kicsi országom, újra meg újra/ Hazajön a fiad.”

Iskolánk névadójára emlékeztünk születésnapján, november 22-én. Az Ady Endre Elméleti Líceumban hagyomány, hogy ezen a napon kilencedikes diákjaink szavalóversenyen vesznek részt, melyre kedvenc Ady-versükkel készülnek.

2023. november 13.

A modern technika anyanyelvünk szolgálatában - a magyar nyelv napján is

A modern technika anyanyelvünk szolgálatában -  a magyar nyelv napján is

A magyar nyelv napja alkalmából a 9.E osztály diákjaival azt próbáltuk ki, hogyan hozhatunk létre irodalmi szövegeinkből digitálisan szerkesztett képeket, illetve mire használható fel az MI irodalomórán.

A diákok alkotó módon nyúltak a nyelvhez, az irodalomhoz, a képi megjelenítés pedig magát az irodalmi művet hozta közel a 21. századi diákhoz.

2023. október 27.

Utolsó "másként nap" a 9.E-ben

Utolsó "másként nap" a 9.E-ben Pénteken a 9.E osztály kiértékelte a hetet, majd látogatást tett az MCC székhelyén. Aki nem fáradt el nagyon a hét folyamán, azt várta hét végén a gólyatábor!

2023. október 24.

Az Iskola másként keddje a 9.E-ben

Az Iskola másként keddje a 9.E-ben Az Iskola másként-hét keddjén a 9.E osztály Kolozsvárra utazott, hogy meglátogassa a kémia egyetemet. A laborokban sok érdekes látnivaló fogadott minket. Ezután a Fő teret csodáltuk meg.

2023. október 23.

9.E - Iskola másként első nap

9.E -  Iskola másként első nap A 9.E osztály tanulói az Iskola másként-hét hétfőjén egy kézműves foglalkozásba nyertek betekintést: szappant készítettek a kémialaborban. A szeretettel készült alkotások egy részét a karácsonyi vásárban fogjuk értékesíteni, más részét gyerekkórházakba juttatjuk el.