Kis gömböc la Biblioteca „Gheorghe Șincai"

2024. január 31.

La Biblioteca Județeană „Gheorghe Șincai" Bihor Clubul de lectură în limba maghiară, de astăzi, amfitrioni au fost elevii din clasa a XI-a C de la Liceul Teoretic „Ady Endre”, sub îndrumarea profesoarei Csepregi Imola-Eszter. Au participat elevi din clasa a II-a B, de la Liceul Teologic Romano-Catolic „Szent László”, însoțiți de prof. Mátyási Fischer Enikő. Elevii au fost antrenați într-o activitate de stimulare a apetitului pentru lectură.

S-a citit din povestea „A kis gömböc”, după care a urmat un joc de memorie pe baza textului și un joc de stimulare a imaginației creatoare, numit ,,Continua povestea".

sursa: Biblioteca Județeană „Gheorghe Șincai" Bihor