V. osztályba iratkozók figyelmébe

2020. június 16.

Június 26- án 9 órától kezdődik az V. osztályba iratkozó diákok felmérése angol nyelvből. A tesztelés egyetlen írásbeli vizsgából áll, melynek két része lesz: egy, az előző évekhez hasonló fogalmazás és egy szövegértési gyakorlat.

Lennebb található a Tanfelügyelőség által jóváhagyott Kalendárium és Eljárás.

V - es felvételi kalendárium - 2020

Felvételi az V. osztályba - 2020

Hunyadi1456 – Halhatatlan hős születik

2020. június 16.
A versenyre 2019 szeptemberében nevezett a XI. A osztálya egy Hunyadi Jánosról szóló 15 oldalas esszével, melyet Holló Blanka jegyzett, s nagyon örültünk, amikor bekerültünk a játékba. A játék során minden fordulóból tovább kellett jutnunk történelmi események utáni nyomozással, feladatmegoldásokkal, animáció- és filmkészítéssel stb. A hatodik forduló után dőlt el, melyik három csapat kerül a döntőbe. A döntőt, az eredetileg elképzeltekkel ellentétben, online tartották 2020 június 5-én. Nagyon örültünk, hogy csapatunk a második helyen végzett, hiszen a Kárpát-medence bármely iskolájának csapata nyerhette volna.