IX. E - 2018 / 2019

28. Vér S.L. Roland

2019. február 25.

Betekintés egy másik világba

Adys diákok is ellátogattak a Budapestről Váradra elhozott Láthatatlan kiállításra. A középiskolai diákoknak lehetőségük adódott bepillantani a látássérültek hétköznapjaiba, és megismerni azt, hogyan lehet eligazodni a szem kiiktatásával, a maradék négy érzékszerv segítségével a világban.

2019. február 12.

A nap verse: Elszállnak a lepkék

Előadja Péter Pakó Henrietta, IX. E

2019. január 29.

A nap verse: Csak egy perc

Előadja Krasznai Csilla, IX. E

2019. január 28.

A nap verse: Az elsüllyedt utak

Előadja Bíró Bernadett, IX. E

2018. október 31.

9. E - Iskola másként - Szerda

9. E - Iskola másként - Szerda A szerdai nap adatgyűjtéssel, festéssel, rajzolással, és - Szabó Gergő tanár úrnak köszönhetően- játékkal telt. A mi osztályunknak Írországot kellett bemutatnia.

2018. október 30.

A 9. E keddi kirándulása

A 9. E keddi kirándulása Kedden reggel nyolckor indultunk útnak a 10.D-sekkel és a 8.A-sokkal együtt. Először Kaplonyba mentünk, ahol megnéztük a templomot és a kriptát. Idegenvezetőnk,egy ferences rendi szerzetes érdekes információkat osztott meg a csoporttal. Ezután Nagykároly következett, ahol a Károlyi-kastély felújított termeiben sétálgattunk. Végül Érmindszenten Ady Endre szülőházánál fejeződött be utunk, ahol hat ügyes diák elszavalta kedvenc Ady-versét, majd közösen megkoszorúztuk a költő szobrát. Tartalmas utazás volt!

2018. október 29.

9.E - Iskola másképpen - Hétfő

9.E - Iskola másképpen - Hétfő A hétfői napot a 9.E osztály az iskolában kezdte, ahol a közelgő Gólyabál táncainak átismétlése történt, majd a már hetek óta tartó Ady-projekt folytatásaként Ady-sétán vett részt. Megismerkedtünk azokkal a helyszínekkel, amelyek Ady számára fontosak voltak abban a néhány évben, amíg Nagyváradon tartózkodott. Az EMKE kávéház, a Nagyváradi Napló szerkesztősége, a ház, melyben szobát bérelt, majd a valamikori Royal kávéházba is bekérezkedtünk, ahol a váradi szecesszióról is beszélgettünk. Ezután a Mülleráj következett, ahol Deák Bernadett elszavalta a Fölszállott a páva című Ady-verset. Végül elsétáltunk a Léda-házig. Visszaérve az iskolába folytatódtak a  jó hangulatú táncpróbák.