Școala fericită

2019. október 11.

În data de 18 septembrie am devenit, oficial, Școală fericită! Școala noastră a fost reprezentată în Budapest Congress Centre de patru persoane. Toate cele 1700 de instituții prezente au primit în avans această titulatură. După primirea diplomei, am aflat de la experți că a fost dovedit științific faptul că gândirea pozitivă este cheia succesului, iar aceasta se va vedea pe viitor în rezultatele elevilor. Cinci profesori de la școala noastră vor ține o oră fericită pe an cu anumite grupe de elevi, folosind materialele primite. Tuturor elevilor fericiți le urăm ,, Învățare cu succes!”