Zâmbim împreună

2018. december 19.

Cu ocazia sărbătorilor de iarnă elevii noștri au așezat zeci de zâmbete în casele, în sufletele și pe fețele celor din comunitate, implicându-se alături de profesori și de părinți în proiectul de voluntariat „Zâmbet pentru copii”, coordonat de liceul nostru în parteneriat cu LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC SZENT LÁSZLÓ, ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIMITRIE CANTEMIR, ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 CHIȘLAZ, LICEUL TEOLOGIC BAPTIST EMANUEL, FUNDAȚIA CREȘTINĂ DE ASISTENȚĂ SOCIALĂ CASA, ASOCIAȚIA AMIA – SUFLET DE COPIL și ASOCIAȚIA SPERANȚĂ PENTRU SCHIMBARE. Campania de colectare a alimentelor pentru familiile aflate în dificultate a fost organizată de coordonatorii proiectului: prof. Hercuț Otilia (Liceul Teoretic Ady Endre) și prof. Luminița Hegyes (Liceul Teologic Romano-Catolic Szent László). Din echipa de proiect a liceului nostru fac parte:prof. Tóth Márta, prof. Hanesz Annamária, prof. Puskás Agnes, prof. Durne Estera, prof. András Emese, prof. Fazekas Csilla, prof. Csepregi Imola, prof. dr. Apáti Timea și prof. Ardelean Klementina.