Pályaválasztósdi a 11.D-ben

2019. december 05.

11. osztályban sokan gondolkodnak azon, mi is lenne az a terület, az a szakma, amivel szívesen foglalkoznának. Ezért is végeztünk el osztályfőnöki órákon személyiségteszteket, illetve az iskolapszichológus segítségével olyan 2 órás foglalkozást, melynek során azonosítottuk azokat a tényezőket, melyek a jó pálya megválasztásához szükségesek. Már egyetemen tanuló volt adys diákok beszámoltak az egyetemi felvételikről, az arra való felkészülésről, az egyetemi életről általában. A Nidec nevű gyárban tett látogatás pedig lehetőséget adott arra, hogy belülről is lássunk egy gyárat (munkafolyamatot), ahol a különböző mérnöki területeken végzettek dolgoznak. Az oda vezető úton egyben teszteltük a teherbírást, az alkalmazkodást a változó körülményekhez, azaz a rugalmasságot is




© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad