Nyelvi kisebbségi projekt

2020. február 12.

Iskolánk a Partiumi Keresztény Egyetemmel partnerségben részt vesz az Európai Charta Tantermi Tevékenységek (European Charter Classroom Activities - ECCA) nemzetközi program kipróbálásában és fejlesztésében, mely a nyelvi diverzitás promoválását tűzi ki célul a Network to Promote Lingvistic Diversity-n (NPLD) keresztül. A projekt keretében 2019 őszén meghirdettünk egy videó-pályázatot Mit jelent nekem a magyar nyelv - múlt, jelen, jövő? címmel. A beérkezett pályamunkák alapján az NPLD három győztest jelölt meg, akik cserediákként nyelvi kisebbségben élők hétköznapjait tanulmányozhatják. Zatykó Noémi (XI.A) és Koncz Márk (XII.D) Olaszországba utazhat a ladin kisebbség életformájával ismerkedni, illetve Drăgan Anna (XI.D) Hollandiába utazhat, ahol a frízek mindennapjaiba nyerhet betekintést.
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad