III. Országos Magyar Matematika Olimpia (OMMO)

2020. március 01.

2020. február 11-16. között Déván rendezték meg az Országos Magyar Matematika Olimpiát. Iskolánkat a következő tanulók képviselték: 5. osztály: Szatmári Patrick-Roland, 8. osztály: Bimbó Zorka, 9.osztály: Bodnár Mónika-Brigitta, 10.osztály: Kun Édua-Boróka, Székedi Dávid, Brînda Cristian, Hosu Gábor, 11.osztály:Árva Norbert-Ákos, Divin Judit, Bede Ákos-Máté.

 

Közülük kimagasló eredményeket értek el:

Árva Norbert-Ákos minisztériumi I. díj,

Szatmári Patrick-Roland-minisztériumi dicséret, és a versenybizottság III. díja,

Bodnár Mónika-Brigitta-minisztériumi dicséret, és a versenybizottság III. díja,

Kun Édua-Boróka minisztériumi dicséret,

Hosu Gábor minisztériumi dicséret,

Divin Judit-minisztériumi dicséret, és a versenybizottság III. díja,

Bede Ákos-Máté dicséret.

 

Felkészítő tanáraik:Báthori Éva, Bődi János, Kányádi Zoltán és Vad Márta.

 

A díjazott tanulók részt vesznek a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen, melyet a líceumi tanulók részére Zalaegerszegen (Magyarország) szerveznek meg 2020. március 18-22. között, míg az általános iskolások számára Komáromban (Szlovákia) kerül megrendezésre 2020. május 7-10. között. Gratulálunk a sikeres szerepléshez, és hasonló jó szereplést kívánunk a továbbiakban is!© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad