Együtt báloztak szülők és tanárok

2024. január 27.

Szép, nemes hagyomány a nagyváradi Ady Endre Líceumban a szülői bál, amelyet lehetőleg minden évben megszerveznek, nem törődve a felmerülő nehézségekkel sem, például azzal, hogy az iskola épülete az ott zajló felújítási munkálatok miatt nem áll rendelkezésre, ezért alternatív helyszínt kellett találni az eseménynek. A lelkes, iskola iránt elkötelezett szervezők a PKE székházának dísztermét rendezték be és át erre az ünnepségre, és örömmel láthattuk, hogy többszáz szülő jött el a szombat esti összejövetelre. A kezdés este hét órára volt meghirdetve, de ez csak amolyan tájékoztató jellegű időpont volt, ugyanis végül fél nyolc körül vette kezdetét a bál Vad Márta igazgatónő köszöntőjével. Az intézményvezető üdvözölte az egybegyűlteket, köztük a debreceni testvériskola, az ottani Ady Endre Gimnázium öt tanárát is, akik eljöttek Nagyváradra erre az alkalomra. Vad Márta kifejezte reményét, hogy ez a testvériskolai kapcsolat nagyon hasznos lesz mindkét tanintézmény diákjai számára. Majd elmondta, hogy ennek a szülői bálnak is az a célja, hogy "éljük meg azokat a pillanatokat, amikor felhőtlenül tudunk egymásra mosolyogni, beszélgetni, táncolni, énekelni, egy kicsit elengedni a gondokat." Felhívta a figyelmet arra is, hogy az Ady Endre Líceum felújítása még egy évig eltart, és azt sem tudni még, hogy a dísztermet mikor vehetik birtokba. A köszöntő után a diákok műsora következett: Bruncsák Mátyás és Márkus Zoltán két dalt énekelt el, majd az iskola Holdvirág néptánccsoportja lépett fel, az ő műsorukat egy társasági tánc követte, majd a Holdvirág tagjai felkérték a szülőket, tanárokat a nyitótáncra, ezzel véget ért az úgynevezett hivatalos rész, és kezdetét vette maga a bál, melyen a zenét a Desszert együttes szolgáltatta. A bálon többszáz szülő valamint tanár jelent meg, a hangulatra nem lehetett panasz, ugyanakkor tombolahúzás is volt, a szerencsések szép, a szülők által felajánlott ajándékokkal mehettek haza a szombat esti bálról.

Pap István