Dr. KÁROLY JÓZSEF IRENAEUS EMLÉKEZETE

2024. március 11.

A premontrei hagyományoknak megfelelően március második szombatján, 2024. március 9-én a Váradhegyfoki Premontrei Kanonokrendi Prépostság idén is megtartotta az európai hírű rendtársuknak, Dr. Károly József Iréneusz O.Praem. kanonoknak, tanárnak, fizikusnak az emlékünnepét, a Bihar Megyei és Nagyváradi Civil Szervezetek Szövetségével (BINCISZ) közös szervezésben. Ez alkalommal került sor a Károly József Irenaeus nevét viselő, középiskolások számára meghirdetett online művelődéstörténeti vetélkedő ünnepélyes eredményhirdetésére is. Iskolánk diákjai, Kiss Fruzsina X.D osztályos tanuló pályaműve harmadik helyezett lett, míg Kajtor Sára X. A osztályos tanuló dicséretben részesült. Az esemény zárásaként a jelenlévő diákok és tanáraik részt vettek Dr. Károly József Irenaeus síremlékének csendes megkoszorúzásán.

Apáti Timea