Fitnesztáborban az adysok

2018. május 10.

A nagyváradi Ady Endre Líceum diákjai május 10–13. között fitnesztáborban vettek részt, melyet Erdei István, Dobre Katalin és Závodszky Tamás tanárok szerveztek a diáktanács közreműködésével az iskola aranyosláposi menedékházánál. A tábor költségeinek egy részét a Communitas Alapítvány pályázatának jóvoltából sikerült fedezni, a szállást pedig az Alma Mater Alapítvány biztosította.

A diákoknak napi három edzésben volt részük. Lehetőségük nyílt olyan mozgásformákat is kipróbálni, amikre heti egy-két tornaórában nem adódik alkalom. Ilyen volt a reggeli futás a természetben, az aerobic, a tájfutás és a jóga. A színes programnak köszönhetően mindenki megtalálhatta az általa kedvelt testmozgást. A diákoknak az edzésekhez igazított étrendet biztosítottak, figyelembe véve igényeiket. Az étrendben olyan ételek szerepeltek, mint: párolt zöldség csirkehússal, rizs, gomba, gyümölcsök. Ezzel is felhívtuk a fiatalok figyelmét a helyes táplálkozás fontosságára a mozgás mellett. A tábor az aktív kikapcsolódás mellett nagyszerű közösségi élményt is nyújtott a résztvevőknek.
© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad