Díjazottak

5. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Szilágy Vicsai Bíborka Pataki Ida I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Brassó Nagy Zsófia-Csenge Kovács Enikő II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Bodor Mátyás Vermesser-Orbán Kinga III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita László Kata Borbély Hajnalka dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Beszterce Csillag L. Dóra Márton Attila dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Szatmár Baki Maja Rus Annamária dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Maros Székely Katalin-Virág Tóth Imola dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Hargita Lázár Éva Gidró Melinda   Arany János Művelődési Egyesület különdíja
Fehér Kabai Dávid Dezső Réka   Benedek Zakariás különdíj
Bákó Tatár Balázs Antal Erzsébet   RMPSZ különdíj

6. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Hargita Farkas Balázs Talált Évike I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Maros Simon Anna Páczkán Éva II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Csák Ágota Bota Szidónia III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Maros Moldován Anna Szikszai Emese dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Kovászna Sztáncsuj Réka Tókos Ibolya dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Csont Kelemen-Mátyás András Teréz dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Bákó Kánya Johanna-Katalin Tímár Kornélia   RMPSZ különdíj

7. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Maros Gombocz Ágnes Dézsi Eleonóra I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Beszterce Daróczi V. Dalma Becski Hajnalka II. díj RMDSZ-Communitas különdíj, Benedek Zakariás különdíj
Maros Pașcoi Blanka-Krisztina Páczkán Éva III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Lázár Emőke András Teréz dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Brassó Farkas Erika-Timea Kovács Enikő dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Szilágyi Máté-Sámuel Ivácsony Zsuzsánna dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj, Arany János Művelődési Egyesület különdíja
Szeben Orosz Timea Pocan Ildikó   Benedek Zakariás különdíj
Bákó Dobre Maria-Elisabeta Antal Erzsébet   RMPSZ különdíj

8. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Hargita Kész Sarolta Bedő Aranka I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kolozs Pető Ágnes Tárkányi Erika-Timea II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kolozs Kun Péter-András Tárkányi Erika-Timea III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kolozs Balázs Hanna-Imola Szilágy-Fincicki Noémi dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Szilágy Kocsis Hannah-Bella Benkő Annamária dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Kovászna Bajcsi Anna Tamás Annamária dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Bákó Antal Levente Antal Erzsébet   RMPSZ különdíj

9. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Kovászna Nánia Hanna Nagy-B. Tamás I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Bihar Taar Alexandra-Andreea Rázmán Enikő II. díj RMDSZ-Communitas különdíj, Koinonia különdíj
Maros Nagy Zalán Sikó Olga-Anna III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Miklós Nóra Csata Emese dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Hunyad Osvath Mihaly Meszaros Enikő Matilda dicséret RMDSZ-Communitas különdíj, RMPSZ különdíj
Kovászna Szonda Gergő Dobra Judit dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Szatmár Antal-Juszel Ingrid Putovici Tünde   Partiumi Keresztény Egyetem különdíja

10. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Kovászna Kovács Petra Tókos Ibolya Lujza I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Maros László Zsuzsanna Murvai Éva Imola II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Szatmár Finta-Fekete Eszter Heinrich Andrea III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kolozs Nagy Johanna Oláh Csilla dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Kovászna Buna Blanka-Boróka Deák Magdolna dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Balázs Helga Albert Melánia dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Beszterce Müller Á. Ágnes Sztankovszky Enikő-Zsuzsanna   Koinonia különdíj
Bihar Drăgan Ana-Noémi Kirkósa Enikő   Kolozsvári Magyar Főkonzulátus és a Petőfi Irodalmi Múzeum különdíja
Máramaros Fuci Anita Dávid Elisabeta   RMPSZ különdíj
Kovászna Fülöp Barbara Nagy-B. Edit   Partiumi Keresztény Egyetem különdíja

11. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Kovászna Kádár Fruzsina Kedves Laura Rita I. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kolozs Bukhardt R. Zsofia Rácz Melinda II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Szilágy Bogdán Ágnes Szabó Katalin III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Simon Hanna-Fatime Kastal Ottília dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Szatmár László István Putovici Tünde dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Kovászna Kinda Ágota dr. Deák Ferenc dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj, Koinonia különdíj
Kovászna Fazakas Lehel Török Katalin   Partiumi Keresztény Egyetem különdíja
Kovászna Gondos Borbála dr. Rancz Teréz   Kolozsvári Magyar Főkonzulátus és a Petőfi Irodalmi Múzeum különdíja
Szatmár Santa Daniel Putovici Tünde   Partiumi Keresztény Egyetem különdíja
Szatmár Kinţel Alexandra Putovici Tünde   Kolozsvári Magyar Főkonzulátus és a Petőfi Irodalmi Múzeum különdíja
Arad Naschauer Kinga-Beatrix Ruja Ildikó   RMPSZ különdíj
Bihar Kurucz Csenge-Dorottya Sarkadi Viktória   Nagyvárad Folyóirat különdíja

12. osztály

Megye Diák neve Felkészítő tanár MEN díj Különdíjak
Máramaros Kaszta Tamás Váradi Izabella I. díj RMDSZ-Communitas különdíj, Takács Csaba különdíj, RMPSZ különdíj
Hargita Péter Katalin Bara Katalin II. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Maros Marton Andrea Sikó Olga-Anna III. díj RMDSZ-Communitas különdíj
Kovászna Tomsa Johanna Török Katalin dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Maros Koncz Karola Sikó Olga-Anna dicséret RMDSZ-Communitas különdíj
Hargita Ferencz Evelin Bara Katalin dicséret Ady Endre Elméleti Líceum és Szilágyi László különdíj
Szatmár Juhos Roland Heinrich Andrea   Arany János Művelődési Egyesület különdíja
Hargita Kerekes Krisztina Marosfői Katalin   Koinonia különdíj


2021. december 20.

MIÉRT Erdélyi Perpatvar II.

MIÉRT Erdélyi Perpatvar II.

Gratulálunk a szakkollégiumunkat és az Ady Endre Líceumot képviselő Mesterhármas nevű csapatnak, akik a legjobb négy között végeztek az országos vitaversenyen!

Büszkék vagyunk rátok Marcus Anabella, Simon Krisztián és Méhes Nándor! Csak így tovább!

Kiváló vitaoktatóinknak, Domján Katalinnak és Jakab Gábornak pedig a diákok felkészítéséért tartozunk hálával!

 



2020. november 09.

Idén is jutalmazza a pedagógusokat és a diákokat a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége

Idén is jutalmazza a pedagógusokat és a diákokat a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége. Az RMPSZ szaktestületei úgy döntöttek, hogy bár számos tantárgyverseny elmaradt, és a pedagógusok szakmai megnyilvánulásait, lehetőségeit is korlátozta a világjárvány, mégis jutalmazza az elmúlt tanévben kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért diákokat, illetve a pedagógusok számára kétévente meghirdetett Apáczai-díjra beérkezett tudományos munkákat.

https://www.erdon.ro/kozelet/helyi-kozelet/apaczai-dijban-reszesitettek-a-nagyvaradi-szuletesu-kormanyos-laszlo-tortenelemtanart-3280249/



2020. február 29.

Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny - megyei forduló

Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny - megyei forduló

Február 22-én iskolánkban zajlott a magyar tantárgyverseny megyei szakasza. A hagyományosan komoly felkészülést igénylő versenyen ebben az évben is több díj született: Blaskó Nóra (8.A), Rázmán Botond (9.E), Kurucz Csenge (12.E) I. díjas, Kovács Dávid István (5.B), Rázmán Orsolya (6.A), Dimény Andor (11.A) II. díjas, Bárdos Ingrid (6.B), Pintea Alexandra (9.D), Nemes Eszter (10.E) III.díjas lett. Dicséretet kapott Stokker Henrietta (12.E). Felkészítő tanáraik: András Emese, Csepregi Imola, Kirkósa Enikő, Kozma Éva, Sarkadi Viktória. Gratulálunk nekik, az I. díjasoknak pedig sikeres szereplést kívánunk a Szatmáron megrendezendő országos fordulóban!



2019. november 28.

A tantárgyversenyek országos díjazottjainak elismerése a Polgármesteri Hivatalban

A tantárgyversenyek országos díjazottjainak elismerése a Polgármesteri Hivatalban A Polgármesteri Hivatal oklevéllel és pénzjutalommal értékelte azoknak a diákoknak és tanároknak a munkáját, akik az elmúlt tanévben a tantárgyversenyek országos döntőjén helyezést értek el. Iskolánkat 5 diák és 3 tanár képviselte. Gratulálunk!

2019. április 26.

Magyar tantárgyverseny - harmadik nap

Magyar tantárgyverseny -  harmadik nap

Az eredményhirdetés és díjkiosztás napja. A dolgozatok értékelésének napja. De ekkor került sor az általános iskolások nagyszalontai kirándulására és a középiskolások városnéző sétájára is. A versenybizottság elnöke, dr. Biró Annamária  is ezen  a napon tartott előadást a középiskolásoknak a klasszikus szövegek kortárs  szövegekre gyakorolt hatásáról. 

http://www.biharinaplo.ro/cimlap/2019/04/29/iden-is-dijaztak-a-legjobbakat.biharinaplo

http://www.biharinaplo.ro/helyi/2019/04/29/dijaztak-a-legjobbakat-a-tantargyversenyen.biharinaplo




FELVÉTELI 5. OSZTÁLYBA

 

FELVÉTELI 9. OSZTÁLYBA

 

ÉRETTSÉGI - BAC


Órarend 


Ady 250


 

Egy polc, egy könyv

A könyvtáros ajánlata

Nem kellenek a megálmodott álmok,
Új kínok, titkok, vágyak vizén járok,
Röpülj, hajóm,
Nem kellenek a megálmodott álmok. (Ady Endre)



 



Intézményünk alkalmazottainak átoltottsága:
Situația vaccinării personalului liceului:

63 fő, 75%

Mikes Kelemen Tantárgyverseny

Szárnypróbálgatások

 

 

© 2016 Ady Endre Líceum Nagyvárad