IX. F - 2021 / 2022

26. ZSUPUN F. BENCE

2022. március 19.

Rendhagyó osztályfőnöki óra a 9.F-ben

Rendhagyó osztályfőnöki óra a 9.F-ben A múlt héten a 9.F osztályfőnöki óráján – interaktív módon – Takács Péter osztályfőnök bemutatásában az álhírekről, azok veszélyeiről, rejtett céljairól, felismerésük módozatairól volt szó. A bemutatót megelőzően a diákok egy kérdőív segítségével mérhették fel, mennyire ügyesen ismerik fel az álhíreket. Ez után következett a bemutató.

2022. február 20.

A várva várt hétvége

Február 11-13. között a 9.F 23 diákja nagy örömmel vett részt a várva várt aranyosi kiránduláson. Jó hangulatban érkeztünk a befűtött menedékházba. Aznap a gyerekek ismerkedtek a házzal, játszottak, zenéltek, majd este egy nagy közös sültkrumplizás következett. 14 kg krumplit hámoztunk meg együtt jókedvvel, és több kiló pácolt csirkeszárnyat és mellet sütöttünk mellé. Másnap a sípályaval ismerkedtünk szerencsésen- illetve a "jó" esés technikajával-majd később felmentünk a legújabb sípálya felvonójával is, úgymond megnézni a tájat fentről - sílécek nélkül. A kora esti órákban még egyszer síelésre is sor került, nagyon hangulatosnak tartották a gyerekek. Az aznap este megfőtt a tyúkhúslevest másnap indulás előtt jóízűen el is fogyasztottuk. Mindannyiunk számára kellemesen pihentető, feltöltő jellegű volt az itt töltött idő, és hasznos is volt, ugyanis jobban megismerték egymást a diákok és többen egész jól síelni is megtanultak. Köszönjük Vad Zoltán tanár úr kíséretét, segítségét.

Takács Péter

2021. szeptember 19.

Adysok kirándulása: Zakopane–Wielickai sóbánya–Krakkó–Auschwitz–Kassa

A több mint 1 éve szervezett, a járvány miatt többször halasztott kirándulást végül szeptemberben sikerült megszervezni.