Megyei első helyek és további szép eredmények a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen

2023. március 29.

2023. február 17-én iskolánkban szerveztük meg a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóját. A körzeti forduló eredményei alapján iskolánkat 64 diák képviselte a megyei szakaszon. Az ünnepélyes eredményhirdetésnek a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium díszterme adott otthont március 14 – én. A díjkiosztó ünnepségre évfolyamonként 6 tanuló kapott meghívást az általános iskolások közül, és az első három a líceumi osztályokból. Diákjai nagyszerűen szerepeltek mind egyéniben, mind csapatban, és négyen meghívást kaptak az országos döntőre, melyre április 21-én kerül sor.

Gratulálunk minden diáknak, felkészítő tanárnak, és sok sikert kívánunk az országos szakaszon!

Egyéni eredmények:

Megyei első díj:

Bonizs Boglárka – 9. osztály

Lakatos Bernadett - 10. osztály

Bodnár Mónika Brigitta – 12. osztály

Megyei második díj:

Szijártó Blanka –5. osztály

Boeriu Sebastian Titus – 6. osztály

Finta Zsombor – 8. osztály

Oláh József Gergely – 9. osztály

Csomós Márk Csongor – 11. osztály

Varga Dávid Lajos –12. osztály

Megyei harmadik díj:

Tempfli Zsuzsanna - 7. osztály

Kovács Bendegúz – 9. osztály

Fekete Gyopárka Adrienn - 10. osztály

Rázmán Attila Botond -12.osztály

Az élért magas pontszám miatt meghívást kapott az országos döntőre:

Boeriu Sebastian Titus (6. osztály, felkészítő tanára Kányádi Zoltán)

Bonizs Boglárka (9. osztály, felkészíő tanárai Sóki Béla, Bődi János)

Lakatos Bernadett (10. osztály, felkésztő tanára Báthori Éva)

Bodnár Mónika Brigitta (10. osztály, felkésztő tanára Báthori Éva).

Csapatversenyben eredmények:

5. osztály – megyei második helyezés - Szijártó Blanka, Faur Maya, Pozsár Tímea – (felkésztő tanár- Nagy Enikő Ilona)

6. osztály - megyei első helyezés - Boeriu Sebastian Titus, Bihari Árpád, Póti Ákos Ferenc– (felkésztő tanár- Kányádi Zoltán)

8. osztály - megyei második helyezés – Balló Ádám Zsolt, Finta Zsombor, Kerekes Kamilla - (felkésztő tanáraik- Nagy Enikő Ilona, Vad Márta)

9. osztály - megyei első helyezés – Bonizs Boglárka, Oláh József Gergely, Kovács Bendegúz - (felkésztő tanáraik- Sóki Bála, Bődi János, Báthori Éva)

10. osztály - megyei első helyezés – Lakatos Bernadett, Fekete Gyopárka Adrienn, Halász Kristóf – felkészítő tanár-Báthori Éva)

11. osztály - megyei második helyezés –Bántó Patrick, Csomós Márk Csongor, Szellő Nikoletta - (felkésztő tanáraik- Bődi János, Nagy Zoltán)

12. osztály - megyei első helyezés – Bodnár Mónika Brigitta, Varga Dávid Lajos, Rázmán Attila Botond – felkészítő tanár-Báthori Éva)