A Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjait

2019. március 13.

Március 11-én a mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjai és  tanárai látogatták meg iskolánkat. A csoportot az iskolánkban működő Rákóczi Szövetség diákszervezete fogadta. A közös program az iskola bemutatásával kezdődött, majd ezután, a március 15-i ünnepnap alkalmából, közös megemlékezésre és koszorúzásra került sor Szacsvay Imre szobránál. Szabadidős program következett, amikor a vendégiskola diákjai apró emlékeket vásárolhattak városunkról. A szabadidős program után csoportokra bomlottunk és városnéző sétára indultunk. Megtekintettük és meglátogattuk Nagyvárad nevezetes épületeit, szobrait, parkjait, tereit és a várat. A nap végére a diákok fáradtan, de örömmel telten és új barátokra találva indultak haza. A program megszervezésében és lebonyolításában részt vettek: Apáti Tímea, Ardelean Klementina, Takács Péter  tanárok, valamint Veres Bernadett (11.E), Veres Dávid Gábor (11.C), Papp Adél (11.C), Köteles Valentina (11.C) és Oltean Márk (11.E) diákok.