Elektromos autós nap - látogatás a BMW-nél

2023. április 06.

Az 5.A diákjai a mai nap folyamán ellátogattak a nagyváradi BMW szalonba. Nem mentek üres kézzel:  BMW-s mézeskalácsot és egy saját építésű BMW legoautót vittek. A látogatás során beülhettek a legújabb autókba, majd egy teszkörre el is vitték őket. A vendéglátók bemutatták a legújabb elektromos autókat, majd a diákok kérdéseire is válaszoltak, szó esett az elektromos autók és a robbanómotoros autók CO2 kibocsátásáról és kiderült, hogy bár az elektromos autók előállítása több CO2 kibocsátással jár, de 20000 km után átbillen a mérleg. A diákok az akkumulátorok hatótávolságáról, tölthetőségéről, élettartamáról és újrahasznosíthatóságáról is érdeklődtek. Az akkumulátorok, miután elvesztik a kapacitásuk 60%-át, akkor egy napelemszigetbe kerülnek beépítésre, majd ha teljesen használhatatlanná válnak, akkor újrahasznosítják és szétszedik őket. Az akkumulátorok újrahasznosítása még gyerekcipőben jár, de a technológia napról napra fejlődik...

Ma palacsinta helyett pizza volt a meglepetés. A mai nap is nagy élményt nyújtott a gyermekeknek.