Az Ady Endre Líceum és a holland sassenheimi Rijnald Lyceum között 2004-ben indult meg és idén folytatódott a diákcsere–program

2006. október 17.

Az idén 25 diák látogatott Nagyváradra, akiket itt gazdag program várt, hiszen nem csupán városunk nevezetességeivel ismertették meg őket vendéglátóik, hanem az itteni diákokal együtt ellátogattak Kolozsvárra, Aranyoson hegymászó-kalandban volt részük, foci – és kosárlabda mérkőzéseken vettek részt, buliztak, s az Európa változó arca című projekten dolgoztak. Az angol nyelv ismerete hasznosnak bizonyult, hiszen ez volt a kommunikáció nyelve a holland vendégek és magyar vendéglátóik között.