Belgium

Sokszor emlegetjük, hogy az iskola az életre kell neveljen, és az igazán értékes tudás az, amihez tapasztalatok párosulnak. Az Ady Endre Líceum ebben a tekintetben az a hely, ahol az iskolán kívüli tevékenységek nagyon sokat tesznek hozzá a diákok önmegvalósításához. Az egyik fontos tevékenység a cserediák-kapcsolatokat öleli fel.

2023. március 05.

Belga cserediák-program az Adyban

Két éves megszakítás után ismét útnak indult a belga cserediák-program az Adyban. Február 5-11. között 15 diák és 2 tanár látogatott el hozzánk Izegemből, és egy héten át élvezték a vendéglátó családok szeretetét és gondoskodását. Az Ady Endre Líceumból 15 diák vett részt a programban a tizenegyedik osztályokból.

2022. december 08.

☺Indul a belga cserediák-program!

Tizenegyedikes diákok jelentkezését várjuk!

Köztünk a helyed, ha hiszel abban, hogy az angol nyelv nem csak egy tantárgy, hanem hasznos eszköz számodra, és szívesen ismerkedsz új helyekkel, emberekkel. Legyél kíváncsi, csapatjátékos, fegyelmezett és öntudatos, hogy életre szóló emlékekkel gazdagodj!

A cserediák-kapcsolat mobilitásai:

· Február 3–10. (Nagyvárad, Románia)

· Március 24–31. (Izegem, Belgium)

A mobilitások költségeit a diákok családjai vállalják.

Jelentkezési határidő: december 13.

Részt vevő diákok száma: 14

A projekt vezetői: Koncz Brigitta és Nonn Andrea tanárnők

2019. április 09.

Barátok határok nélkül: belga cserediák-kapcsolat 2019

Manapság már senki sem hiszi, hogy a tanulás csak az iskola falain belül zajlik, és nyilvánvalóan sem a szigor, sem a korlátok nem jellemzik már az oktatást. Éppen ezért, ahogy a szakirodalom is alátámasztja számos esetben, a tanulás akkor igazán hatékony és eredményes, ha az érdeklődés és a tudás iránti vágy jellemzik. Ebben a szellemiségben indítottuk ismét útjára a belga–magyar cserediák-projektet az Ady Endre Elméleti Líceum diákjaival.

2018. november 02.

☺ Indul a belga cserediák-kapcsolat!

Tizedikes és tizenegyedikes diákok jelentkezését várjuk!

Köztünk a  helyed, ha hiszel abban, hogy az angol nyelv nemcsak egy tantárgy, hanem  hasznos eszköz, és szívesen ismersz meg új helyeket, embereket. Jó,  ha megvan benned az a kíváncsiság, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy életreszóló emlékekkel gazdagodj.

2018. augusztus 27.

Tanulás határok nélkül: belga cserediák-kapcsolat 2018

A cserediák- kapcsolat immár negyedik éve  17 adys diák belgiumi látogatásával zárul, akik tanáraik kíséretében vették a világot a nyakukba, és kisebb-nagyobb izgalmakkal elrepültek Belgiumba március 15. és 22. között. A szülők és gyermekeik lelkesen fogadták  a csoportot, és jó volt látni, hogy a viszontlátás öröme úgy magával ragadta gyermekeinket, mintha már családtagok lennének vendéglátóik körében.

2018. február 28.

Cserediáknak lenni az egyik legjobb dolog a világon!

Már lassan közhelynek számít, amikor azt mondjuk, hogy a gyerek akkor tanul a leghatékonyabban, amikor tudomást sem vesz magáról a folyamatról. Azt hinnénk, ez már csak a mesékben létezik, de újra és újra megtörténik, és csak a végén értik meg diákjaink, honnan a lelkesedés és miért az erőfeszítés.

Büszkén újságoltuk az idén részt vevő diákoknak, hogy immár éppen 10 éve annak, hogy az első belga - magyar cserediák-kapcsolat létrejött az iskolánkban az Izegemi Prizma Campus IdP-vel. Nem kevés idő ez, és a lelkesedés  minden évben egyre nagyobb. Az idén 19 belga cserediák és 17 adys vesz részt a projektben tanáraikkal együtt.

2017. augusztus 21.

Egy cserediák-kapcsolat élményei: Ady Endre Elméleti Líceum – Prizma Campus Idp

Március 24. és április 1. között sikeresen zajlott iskolánkban a magyar/román – belga cserediák program második fordulója. A projekt immár második éve az “Across Cultures” név alatt szerepel az iskolán kívüli tevékenységek között, de a barátság sokkal távolabb nyúlik vissza a múltba, egészen 2008-ba, amikor az első cserediák-kapcsolat kezdődött az Izegemi Prizma Campus IdP iskolával.

Az idén ismét 15 diák (9., 10. és 11.osztályos tanulók) vezető tanáraik, Koncz Brigitta és Nonn Andrea kíséretében vehetett részt ebben a különleges tanulási kalandban, ami nemcsak diáknak, de tanárnak is új élményekkel és tapasztalatokkal gazdagította az életét.

2017. március 25.

Belga cserediákok az Adyban

A 2016-2017-es tanévben, február 17. és 25. között az adys diákok belga barátokat szereztek.

2017. március 24.

Izegem–Nagyvárad cserediák-kapcsolat

Sokan valljuk azt, hogy az iskola az életre kell neveljen, és az igazán értékes tudás az, amihez tapasztalatok párosulnak. A nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum az a hely, ahol az iskolán kívüli tevékenységek a diákok önmegvalósítását szolgálják.

2017. január 29.

Belga cserediák-kapcsolat a 2015–2016-os tanévben

Január 29. és február 5. között az adys diákok belga barátokat fogadtak. A belgiumi Izegem városból jött tizenkét diák és két tanár lelkes támogatói voltak a cserediák-kapcsolat megvalósításának. Ittlétük alatt közösen meglátogattuk Budapestet, Nagyvárad nevezetességeit, eltöltöttünk néhány napot az aranyosláposi menedékházban, és büszkén mutattuk meg a Medve-barlang szépségeit is.