Bemutatás

A könyvtárról

Iskolai könyvtárunk közel 40000 kötetet tartalmaz, a tanmenethez kapcsolódó írók, költők művein kívül igyekszünk lépést tartani a kortárs irodalom nagyjaival. Szépirodalom mellett a különböző tudományterületek megismeréséhez szakirodalmat, a nyelvtanuláshoz szótárakat, nyelvkönyveket, az angol nyelv tanulásához egyszerűsített irodalmi műveket és helyben használatra enciklopédiákat, lexikonokat kínálunk.

Kölcsönzés:

• A beiratkozás személyesen történik, a könyvtár használata ingyenes.
  • A könyvtárból bármilyen dokumentumot csak a könyvtáros tudtával lehet kivinni.
  • A háziolvasmányok kölcsönzési határideje 3 hét, kereslettől függően lehet rövidebb ennél (1 hét) és indokolt esetben újabb 3 hét meghosszabbításra kerühet sor. A tankönyvek egész iskolai évben náluk maradnak.
  • A könyvtárból egyszerre max. 5 kötet kölcsönözhető
  • Az elveszített vagy a könyvtári használatra alkalmatlanná rongált könyvet az olvasó köteles egy kifogástalan példánnyal pótolni
  • Az iskolából távozó tanulók vissza kell szolgáltassák a könyvtári, illetve a tankönyveiket, lehetőleg távozás előtt 1 héttel