Adys diákok és pedagógusok díjazása Bukarestben

2018. december 21.

2018. december 20-án került sor a diákolimpiák nemzetközi szakaszán első, második, harmadik díjat és dicséretet szerző tanulók, az őket felkészítő tanárok és a felkészülést lehetővé tevő iskolák díjazására. A rangos eseményre idén a Bukaresti Műszaki Egyetem aulájában került sor, ahol Ecaterina Andronescu miniszter asszony köszöntötte a részt vevő 174 diákot és 210 tanárt. Bihar megyét 3 nagyváradi iskola diákjai, pedagógusai, illetve igazgatói képviselték: az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai és tanárai mellett az Emanuel Gojdu Főgimnázium és a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum meghívottai vehették át a legkiválóbbaknak járó oklevelet. Nem kis büszkeséggel tölt el mindannyiunkat, hogy a rangos elismerésben részesülő 6 Bihar megyei diák közül hárman a nagyváradi Ady-líceum tanulói. Ez méltó elismerése annak a nagyszerű eredménynek, melyet iskolánk a 2017/2018-as tanévben is fel tudott mutatni, hiszen diákjaink a humán és reál tudmányok területén egyaránt kimagasló eredményt értek el. A Magyar Líceumok Nemzetközi Matematika Olimpiáján elért III. helyezéséért a tizedikes Árva Norbert és felkészítő tanára, Báthori Éva, az Apáczai Csere Jánosi magyar nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi tantárgyversenyen elért III. helyezéséért pedig a tizenegyedikes Kurucz Csenge és felkészítő tanára, Sarkadi Viktória, illetve a tizenkettedikes István Zsuzsanna és felkészítő tanára, Kirkósa Enikő vette át a kiválósági oklevelet és a vele járó pénzjutalmat. A Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumot Konrád Katalin igazagatónő, Hegyes Luminița romántanár és tanítványa, Szabó Ibolya képviselte. A díjátadót követően Bíró Rozália képviselő asszonynak, a Képviselőház Külügyi Bizottsága elnökének jóvoltából a bihari csapat rövid sétát tett a román parlamentben, majd a képviselő asszony irodájában fogadta a bihari csapatot, és kellő bátorságot és kitartást kívánt a további nagy és merész álmok valóra váltásához.

/www.biharinaplo.ro/helyi/2018/12/27/adys-diakok-es-pedagogusok-dijazasa.biharinaplo