"Hogy a tegnapunkra emlékezve a holnapunkra is gondolhassunk" - könyvbemutató a magyar kultúra napján

2018. január 22.

A magyar kultúra napján került sor az Ady Endre Elméleti Líceum legutóbbi tíz évének eseményeit megörökítő emlékkönyv bemutatójára. Az eseményt az emlékkkönyvet összeállító Tóth Márta tanárnő köszöntő szavai nyitották meg, majd Vad Márta igazgató asszony üdvözölte az iskola „krónikájának” megjelenését. A kiadványt dr. Horváth Gizella, a Partiumi Keresztény Egyetem oktatója, az Ady-líceum egykori tanára méltatta, aki sok személyes emlékét is beleszőtte méltatásába. Az emlékkönyv számítógépes szerkesztését végző István Zoltán informatikatanár a kiadvány létrehozásának szépségeit és nehézségeit osztotta meg a jelenlévőkkel, majd az emlékkönyvben saját írással szereplő egyik öregdiák, Calamețné Szenkovits Mária emlékezett egykori iskolájára. Az esemény ünnepi hangulatához a 11. osztályos Kovács Csenge Himnusz-előadása,majd a kilencedikes Baranyi Tünde szatmári népdalcsokra járult hozzá.