,,Alvilág" – a XII. A osztály Maturandus-ünnepsége

2017. január 17.

2017. január 17-én az Ady Endre Líceum ,,Alvilága" megnyitotta kapuit. E koncepció adta a 12.A osztály maturanduszának témáját, amely fergeteges műsorrá alakult. A témát Dante Alighieri Isteni Színjátékának a pokla ihlette, s ehhez kapcsolódott az osztály elképzelése a tanulásról, miszerint, ha át szeretnénk menni az érettségin, azért bizony meg kell szenvednünk. Így hát az osztály elkezdte felépíteni az ötlet köré a műsort, megpróbáltuk minél ,,pokolibbá" tenni az előadást, és igyekeztünk humoros jelenetekkel ellensúlyozni a komoly tematikát. Rengeteg energiát fektettünk a dekoráció elkészítésébe, és törekedtünk minél eredetibb, eddig soha nem látott jelenetekkel gazdagítani a produkciót. Természetesen a fellépés alatt mindenkiben volt egy kis izgalom, de hála az összhangnak, ami kialakult közöttünk, sikerrel zárhattuk ezt a csodálatos fejezetet életünkben. Egy dolgot biztosan állíthatunk: ennek az előadásnak a létrehozásával mindenki tanult valamit, és mindenki jól érezhette magát.

Kunssabo Stefánia