Pénzügyi tudatosság és "okosvásárlás" a 6.A-sokkal

2023. március 31.

Sebestyén Nándor, volt adys diák, ma pénzügyi szakember tartott rövid előadást a hatodikosoknak inflációról, befektetésről, megtakarításról. Szóba került, hogyan és mennyit kellene havonta megtakarítania azoknak, akik már a továbbtanulásra gondolnak, és egyetemi tanulmányaikra szeretnének pénzt félretenni. Az előadás után a hatodikosok a gyakorlatban is kipróbálták, hogyan kell bánni a pénzzel, hiszen azt a feladatot kapták, hogy meghatározott keretösszegből (35 lej) vásároljanak olyan dolgokat, melyekre 3 napos túlélésükhöz szükség lehet. A közös vásárlás után megbeszéltük, hogy melyek a valóban létfontosságú dolgok, és melyekről lehet lemondani valami sokkal fontosabb javára. A program végén jóízűen meguzsonnáztunk a megvásárolt élelmiszerekből.

A Zöld hét első napi programjának megvalósulásában Ianc Dóra tanárnő nyújtott segítséget.