Mosoly a gyermekekért

2023. december 07.

A Mosoly a gyermekekért /"Zâmbet pentru copii” elnevezésű humanitárius projekt keretén belül a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum és az Ady Endre Elméleti Líceum közösségei újból adományokat gyűjtöttek (tisztálkodási szereket, bébi ételeket, játékokat, ruhákat stb.), amit a Bihar Megyei Klinikai Sürgősségi Kórházhoz és a Szociális Segélyezési és Gyermekvédelmi Főigazgatósághoz tartozó elhagyott, rászoruló gyermekek számára adnak át. Ez a projekt lehetőséget nyújt ahhoz, hogy az iskolák diákjai, tanárai, szülői közösségei az irgalmasság testi cselekedeteit életre váltsák, a rászoruló gyerekek számára jobbá, élhetőbbé tegyék a hétköznapokat és megtapasztalják azt, hogy jót tenni jó, jónak lenni jó.

A tudósítás forrása a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye hivatalos facebook oldala.

Az eseményről a program koordinátora, Hegyes Luminița tanárnő által írott beszámoló itt érhető el.