Önkéntesség

2023. december 07.

Mosoly a gyermekekért

A Mosoly a gyermekekért /"Zâmbet pentru copii” elnevezésű humanitárius projekt keretén belül a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum és az Ady Endre Elméleti Líceum közösségei újból adományokat gyűjtöttek, amit a Bihar Megyei Klinikai Sürgősségi Kórházhoz és a Szociális Segélyezési és Gyermekvédelmi Főigazgatósághoz tartozó elhagyott, rászoruló gyermekek számára adnak át.

2023. december 07.

'doar ÎMPREUNĂ putem face minuni'

În acest an școlar, 2023--2024, în Liceul Teoretic „Ady Endre” a inițiat Proiectul Umanitar și de Voluntariat „Zâmbet pentru copii” care are ca scop educarea elevilor în spiritul toleranţei, al implicării şi responsabilizării lor la nivelul comunităţii noastre şcolare şi locale. Proiectul aduce alături de noi mai multe instituții din orașul nostru, pentru că doar ÎMPREUNĂ putem face minuni.

2019. szeptember 30.

XII. Campus Fesztivál

A XII. Campus Fesztiválon 9 adys diák önkénteskedett a MIDESZ Recreatio Divertisment programjában.

A Civil Faluban működő MIDESZ-sátorhoz látogatókat a Recreatio projekt, Recreatio Divertisment programjával fogadták az adys önkéntesek. Első lépésben egy kérdőívet kellett kitölteni, ahol azt vizsgáltuk meg, hogy egy fesztivál ideje alatt a fiatalok rekreálódnak-e, és ha igen, milyen módon. A kérdőívek elemzése még folyamatban van, a végleges eredmények október végére várhatóak.

2017. március 06.

Fiatal önkéntesek karavánja

Március 6-án az Ady Endre Líceum dísztermében sor került egy diákoknak szóló képzésre Fiatal önkéntesek karavánja címmel, amit a Caritas Catholica szervezetének szatmári munkatársai tartottak. A képzés témája az önkéntesség fontosságának és az erre vonatkozó lehetőségeknek a mérlegelése volt.

2016. december 24.

Zâmbet pentru copii

Proiectele de voluntariat au devenit deja o tradiție a școlii noastre. În fiecare an învățăm împreună adevărul cuvintelor „e mai ferice să dai decât să primești” și căi practice prin care ne putem dezvolta și demonstra atitudini și principii frumoase.

2015. május 07.

Önkénteskedtek az Adysok

A Caritas Catolica által működtetett Szent Erzsébet Idősotthon és a nagyváradi Ady Endre Líceum közötti partnerség keretében kedden mintegy nyolcvan diák dolgozott az otthon kertjének megszépítésén.

2015. április 22.

Önkénteskedtek az adysok a Szent Erzsébet Idősotthonban

2014. július 14.

Bibliahét az Adyban

Első alkalommal szerveznek vakációs bibliahetet a nagyváradi Ady Endre középiskolában.