Rajzkör

2023. május 18.

XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat

A XI. Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat díjazottjai: Ridi Zsuzsa és Kövér Sára első helyezést értek el, Aranyceruza-díjban részesültek, Szabó Szilvia Rebeka Ezüstceruza-díjat kapott, és különdíjban részesült Szabó Anita Kamilla. Az iskolánk is egy Aranyköszönet oklevelet vehetett át a több éves közreműködésért.

Gratulálunk ! Ügyesek voltatok!

2022. június 08.

Színes autóbusz

Ma délelőtt felavatták azt az autóbuszt, amely a "Pictați cu noi" című verseny győztes munkáit mutatja be külső felületén a váradiaknak. Iskolánk 4 tanulójának is felkerült az alkotása: RIDI ZSUZSA (6.A), KÖVÉR SÁRA (6.B), VARGA KRISZTINA (8.A), RACSAV NIKOLETT (10.D).

Büszkék vagyunk rátok!

2021. október 14.

Kreativitás karantén idején

A karantén időszakában nagyon sok olyan alkotás született, amit ez a váratlan, szokatlan, sokszor félelemmel és bizonytalansággal teli helyzet hívott életre. Ezek a rajzok, festmények, kollázsok azt mutatják meg, hogyan élték meg a diákok a bezártság idejét.

2021. január 28.

2021-es naptár

Iskolánk rajzköre az online tanulás során sem tétlenkedik. Időről időre szebbnél szebb alkotásokkal örvendeztetik meg a diákokat, tanárokat, szülőket.

Fogadják szeretettel  virtuális galériánkban a diákjaink által tervezett legújabb naptárakat a 2o21-es évre.

2020. november 21.

HALLOWEEN - Az 5. és 6. osztályos diákok munkáiból összeállított virtuális kiállítás

HALLOWEEN

Az 5. és 6. osztályos diákok munkáiból összeállított virtuális kiállítás.

Fogadják szeretettel!

2020. szeptember 25.

ReDesign

Az Oktatási Hivatal EFOP 3.10.1-17 projektje által a Kárpát-medencei magyar tanítási nyelvű iskolák diákjai számára a 2019/2020. tanévben második alkalommal meghirdetett ReDesign elnevezésű tárgyalkotó és díszítő versenyünkön a mi iskolánk egyik diákja Kozma Kincső második helyezést ért el.

2020. június 05.

PKE kreativitás versenyeredmények

Gratulálunk diákjainknak a versenyen elért kiváló helyezéseikért! PKE kreativitás verseny vizuális kategória

2020. május 28.

Játék a fotókkal

Játék a fotókkal Fogadják szeretettel a diákok fotómontázsait.

2020. április 29.

Távolról is közel

A PKE Művészeti Tanszék szolidaritás témában pályázatot hirdetett. Iskolánk diákja, Bíró Tímea-Ingrid Távolról is közel című pályamunkájával jelentkezett. A pályamunkára 2020. június 2-ig szavazhatnak. Köszönjük szépen!

2020. január 08.

Tojástartók újragondolva

Tojástartók újragondolva Színes portrék egy érdekes felületen az újrahasznosítás jegyében. Tojástartók új élete.

2018. március 27.

Húsvéti készülődés

Húsvéti készülődés A húsvéti készülődés jegyében 5-6. osztályos  diákjaink papírból tojáshéjakat készítettek, és gipsztojásokat festettek. Mindkettő az ünnepi asztal dísze lehet.

2018. január 31.

Kiállításmegnyitón a magyar kultúra napja alkalmából

A magyar kultúra napja alkalmából érdekes kiállításon vettek részt az Ady Endre Elméleti Líceum diákjai Czirják Enikő rajztanárnő vezetésével.

A nagyváradi Vár „A” épületében található galériában, a Tanoda Egyesület  és a Berettyó Kulturális Központ közös szervezésében, Tóth Sándor berettyóújfalui festőművész Londontól Isztambulig című kiállítását tekintették meg.

Köszöntőt mondot Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere, valamint Kecse Gabriella, a Tanoda Egyesület elnöke.

2017. december 29.

Rajzkörös tevékenységek

A rajzkör tagjai kreatív ötleteiket változatos technikákkal és anyagokkal valósították meg az idén is: a karácsonyi ünnepek hangulatához képeslapok készítésével járultak hozzá, ruhákat terveztek, textilt festettek Klimt motívumainak felhasználásával, ezekből kollázst készítettek, a Légy kreatív címet viselő nyertes pályázat keretén belül üveget festettek, és a történelemórák témájához kapcsolódóan kartonból 3D-s totemoszlopokat készítettek.