Mi újság, Ady? – iskolaújság

Az Ady Endre líceum iskolaújságja több évtizedes hagyományra tekint vissza. A 80-as években még az Alexandru Moghioroş, majd 5-ös számú Ipari Líceum nevet viselő iskola Diákszó néven működtetett újságot, mely igen terjedelmes, könyv formátumú lapja volt a diákságnak. A 90-es években új korszakába lépő intézmény tovább folytatta a diákújságírás hagyományát, és Adyli néven jelentette meg időszaki kiadványát, mely 2016-ban a Mi újság, Ady? nevet vette fel. A különböző korszakok iskolaújságjainak közös vonása, hogy szerkesztői olyan lelkes, az iskolai életben aktív szerepet vállaló IX-XII. osztályos diákok, akik szívesen gyakorolják az újságírás „mesterségét”, és vállalkoznak arra, hogy különböző sajtó- és egyéb műfajokban is kipróbálják magukat. Tanári ösztönzésre egyre kevesebb az internetről átvett anyag, és egyre több a saját, valóban az iskolai aktivitásokról szóló, igazi újságírói munkát tükröző írás: vezércikk, interjú, tudósítás, vers–és könyvajánló, saját szépirodalmi alkotás. Az újságírói szerepek is elkülönültek: a főszerkesztő mellett ott vannak az egyes rovatok szerkesztői, a korrektor, a tördelőszerkesztő, a borítólap tervező is. A tartalom mellett a formára, külalakra is gondot fordítanak a szerkesztők: a lapszámok – lehetőség szerint – színes formátumban jelennek meg. A lap színvonalát emeli, hogy 2016 nyarától az időszaki kiadványok nemzetközi azonosítójával, azaz ISSN-számmal ellátott, mely lehetővé teszi a kiadvány pontos beazonosíthatóságát, az adatbázisban való visszakereshetőségét. Az újság egyelőre harmad-negyedévente jelenik meg, körülbelül 100 példányban.

Kirkósa Enikő

2021. december 23.

Mi újság, Ady? - őszi különszám

Az iskolaújság őszi különszámának online változata

2020. december 27.

MI ÚJSÁG, ADY? - ŐSZI-TÉLI SZÁM

Kedves adys diákok, tanárok, szülők és minden kedves olvasónk!

Örömmel és büszkeséggel nyújtjuk át iskolaújságunk legújabb számát, ami ezúttal megújult külsővel és változatlanul igényes tartalommal online is olvasható. Diákjaink sokoldalú érdeklődési körét bizonyítják a változatos témájú cikkek, játékosságát és alkotókedvét az emojikból létrehozott, illetve a véletlenszerűen összegyűjtött szavakból összeálló verssorok és a feladványként szereplő keresztrejtvény. Igazi irodalmi élményt pedig az általuk alkotott versek, novellák jelentenek mindannyiunk számára.

Köszönjük a szerkesztőség minden tagjának a igazi, komoly csapatmunkát, a minőséget és a színvonalas olvasnivalót!

2020. február 07.

What's up, Ady? - Winter

What's up, Ady? - Winter A MI ÚJSÁG? ADY?!-nak az  Erasmus-hét alkalmából kiadott angol nyelvű különszáma. Benne betekintés iskolánk 250 éves történetébe, beszámolók a görögországi, litvániai, spanyolországi Erasmus-utazásokról, diákjaink alkotásai versben és prózában.

2020. január 24.

Sajtódíjat kapott a MI újság, Ady?!

Sajtódíjat kapott  a MI újság, Ady?!

Bihar megyei diáklapokat díjazott a  megyei RMDSZ. A Mi újság, Ady?! a 2019-es év sajtódíjának ezüst fokozatát kapta.

2018. május 14.

Mi újság, Ady?! – tavaszi szám

Mi újság, Ady?! – tavaszi szám 9-10. osztályosok cserediák-programjai, színházi élmények, 11. osztályosok által szervezett "egészségnap", 12.-esek maturandusavatója, adys rockegyüttes dobosával készült interjú, lírai gondolatok az árnyékkert fájáról, novella az önmagunkra találásról - mindezekkel és az iskola szakosztályainak bemutatásával"hívogatja" az újság  tavaszi száma a leendő kilencedik osztályosokat.

2018. január 23.

Diákújságírók képzése

Az iskolaújság szerkesztőségének két tagja, Dézsi Kinga (9.F) és Drăgan Anna (9.D) a Mi újság, Ady?! legutóbbi, decemberi számával pályázva részvételt nyert a Teleki Oktatási Központban, Szovátán megrendezett diákújságírói szaktáborba.

2017. december 24.

Mi újság, Ady?! – karácsonyi szám

Mi újság, Ady?! – karácsonyi szám A karácsonyi ünnepkör jegyében készült az iskolaújság idei utolsó száma. Mikulás-buli, az ünnepi mézeskalács eredete, karácsonyi zeneajánló, a karácsony előkészületeihez kapcsolódó vicces statisztika, illetve az ünnep hangulatához is hozzájáruló hóhullás, a hópelyhek mítosza is bekerült ebbe a számba. Az ünnepvárás témája mellett ezúttal is olvasható még interjú, valamint báli, színházi és filmes beszámoló is. A szerkesztők ezzel a számmal kívánnak minden kedves olvasónak örömteli, szép ünnepeket!

Mi újság, Ady? Különkiadás

Mi újság, Ady? Különkiadás Az iskolában magvalósult "zöld projektről" szól a Mi újság, Ady különszáma. A projekt megvalósítási fázisairól, az ezzel járó munkákról és az eredményről számolnak be a diáktanácsosok az újság "zöld számában."

Mi újság, Ady?! – 2017. Ősz

Mi újság, Ady?! – 2017. Ősz Az iskolaújság idei első száma új szerkesztőséggel és új koncepcióval jelent meg. A szerkesztőség tagjai nagyrészt kilencedikes és tizenegyedikes diákok, akiknek nem titkolt szándékuk, hogy az évente négy alkalommal megjelenő kiadvány teljes mértékben az iskolai élet mindennapjait, a diákok változatos tevékenységeit, önálló alkotásait mutassa meg, és  újdonságként  a tanáraikat is megszólítsa.

Mi újság, Ady?!

Mi újság, Ady?! Az iskolaújság 2016/17-es tanévi utolsó száma tavasszal jelent meg. Mivel a szerkesztőség nagyrészt tizenkettedikesekből állt, ezért a ballagás, a bankett, az érettségire való felkészülés a szerkesztők minden idejét lefoglalta, így nyáron nem jelent meg újabb szám. A tavaszi szám főként verseket, novellákat tartalmazott, illetve a búcsúzó végzősök tanácsait az ittmaradók számára.